fbpx
Portret warszawa, fotograf portretowy warszawa, portret studyjny, fotografia portretowa warszawa, jak pozować do zdjęcia

Chcesz zapisać się na sesję do profesjonalnego fotografa ale nie wiesz jak pozować do zdjęć? Nie jesteś profesjonalną modelką? Uważasz, że nigdy nie wyglądasz dobrze na zdjęciach? Zaraz rozwiążę wszystkie Twoje wątpliwości. Wyliczę tu najlepsze pozycje do sesji portretowej abyś wyglądał świetnie na każdym zdjęciu! A więc

Idealne pozycje do sesji portretowej – jak pozować do zdjęć:

  1. Zrób głęboki wdech, wydech, machnij ręką. Możesz machnąć obiema 🙂
  2. Żadna inna pozycja nie będzie wymagana.

Otóż, gdy masz do czynienia z profesjonalnym fotografem możesz nie martwić się o pozowanie. Najlepiej abyś w ogóle nie pozował. Krótko mówiąc, to ja mam władzę na planie, widzę Cię i to moim zadaniem jest pokazać Cię i opowiedzieć Twoją historię. Fotograf, oprócz tego, że obserwuje i fotografuje, stwarza atmosferę na planie, podpowiada i ustawia (albo nie).

Jak się robi dobry portret

Każdy profesjonalny fotograf ma własne sztuczki pomagające osobie portretowanej otworzyć się, rozluźnić, pokazać swoją prawdziwą twarz. Ktoś posadzi Cię na stołku i będzie obserwował przez godzinę, aż się zmęczysz i przestaniesz napinać. Inny będzie Cię ustawiał, kontrolował każdy ruch, pilnował detali. Jeszcze inny będzie chodzić dookoła i robić setki ujęć nie prosząc o zmianę pozycji. Ja często proszę o wykonywanie ruchów, podskoki, robienie głupich min by pozbyć się napięcia. Niezależnie od stosowanych metod każdy z fotografów ma jeden cel – pokazać Ciebie jak najprawdziwiej i jak najlepiej. 

Profesjonalny fotograf zawsze jest po Twojej stronie. Zależy mu na tym by wykonać udany portret

Mówię, oczywiście o fotografach, którzy lubią swoją pracę i wkładają w nią serce. Większość fotografów portrecistów lubi ludzi, nie przypadkiem wybierają taki zawód. Jesteśmy ciekawi osób wchodzących do studia. Zakochujemy się w swoich modelach. Znamy sztuczki, ujęcia, pozycje, które pozwolą pokazać Cię z najlepszej wizualnie strony, w jak najciekawszy sposób. Jednak nie wszyscy korzystają z tych sztuczek, bo taki mają styl pracy i lubią pokazać inną, na przykład mroczną, część Twojej osobowości i dlatego

najważniejszym Twoim zadaniem przed zamówieniem sesji jest zrozumienie,  jakiego portretu oczekujesz i wyszukanie fotografa, który wykonuje zdjęcia w takim właśnie stylu. 

 

 

Wybór fotografa

 

Dlatego, oglądając portfolio zwracaj uwagę, jak fotograf pokazuje ludzi i ich emocje. Zwróć uwagę, czy widać na zdjęciu charakter portretowanego, czy zdjęcia są retuszowane (a może poddane mocnej obróbce w Photoshopie, wręcz bajkowe). Zastanów się, jakie emocje budzą te zdjęcia. Zadaj sobie pytanie, czy chciałbyś aby portret w takim stylu wisiał na ścianie w Twoim domu. A czy chciałbyś aby taki właśnie portret pozostał w rodzinie jako pamiątka po Tobie? Pomijając wszystko, co napisałam wyżej, osobowość fotografa również ma duże znaczenie. Przecież musisz czuć się komfortowo z tą osobą.

Na koniec, gdy trudny etap wyboru zostanie pokonany i się umówisz na sesję z konkretnym fotografem, o jej przebieg  możesz się nie martwić. Bądź po prostu sobą. Innymi słowy, sesja nie ma być stresującą sytuacją, wręcz przeciwnie.

Mam nadzieję, że przed sesją u profesjonalisty już nie będziesz szukać artykułów o takich tytułach jak „25 rad jak pozować do zdjęć”.

Jak dobrze przygotować się do sesji fotograficznej czytaj tu.  Na temat różnego rozumienia hasła „dobry portret” też kiedyś napiszę.

Napisz w komentarzach o swoich doświadczeniach z fotografami i pozowaniem!

WIĘCEJ O CODZIENNOŚCI FOTOGRAFA NA MOICH PROFILACH W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *